Jak wybrać narożnik do salonu? Na co zwrócić uwagę?

Klasyczny narożnik to siedzisko w kształcie litery L, które spotyka się w pokojach dziennych wielu mieszkań. Czy nadal jest popularny? W ostatnich latach wiele osób decyduje się na zakup niewielkich mieszkań, do których poszukuje się kompaktowych rozwiązań. Współczesne narożniki wpisują się ten trend, bywają nieduże i bardzo zgrabne. Który z nich wybrać?

Konstrukcja klasycznego narożnika

Standardowy narożnik składa się dwóch szezlongów, których miękkość możemy dobrać do swoich potrzeb. Te bardzo miękkie są niezwykle wygodne, ale można się w nich zapadać, co sprawi, że trudno będzie z nich wstać. Sprawdźmy również, czy siedzisko jest na odpowiedniej wysokości. Jeśli będzie zbyt nisko, wysoka osoba, która na nim usiądzie, będzie miała kolana pod brodą, a to na pewno nie jest komfortowa pozycja. Rodzaj oraz kształt narożnika dobierzmy w zależności od tego, jak chcemy go ustawić. Narożną kanapę stawiamy w rogu pokoju. Sprawdzi się więc niewielki model, w którym jeden bok zakończony jest oparciem, drugi zaś wyspą. Dobrym rozwiązaniem w przestronnym salonie będzie duży model narożnika, który może stanowić strefę graniczną pomiędzy kącikiem wypoczynkowym a jadalnią.

Rodzaje narożników

W sklepach znajdziemy narożniki, które składają się z dwóch szezlongów, których ustawienie możemy dowolnie zmieniać. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli lubimy przestawiać meble i obecny układ mebli mógłby nam nie pasować. W zależności, od tego jaki narożnik potrzebujemy (prawy czy lewy), sami możemy zmienić jego układ. Na ryku możemy występują także narożniki składające się z kilku elementów (segmentów). Producent oferuje poszczególne części (elementy) narożnika, które możemy dowolnie połączyć i stworzyć taki mebel, jaki potrzebujemy. Nowoczesną formę mają zestawy kanap i ogromnych puf, które, odpowiednio zestawione, tworzą narożnik. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzą się w dużym salonie.

Zobacz również  Które dzielnice wybrać, szukając mieszkania we Wrocławiu?

umeblowany salon

Który narożnik wybrać?

Bogata oferta sprawia, że możemy wybrać narożnik, który spełnia nasze potrzeby. Do małych mieszkań wybierzmy wersję kompaktową, a w dużych salonach postawmy większe meble. Obicie narożnika również można wybrać spośród wielu dostępnych wersji. W sklepach znajdziemy narożniki tapicerowane, a także obite skórą naturalną lub ekologiczną. Skóra jest elegancka i reprezentacyjna, ale łatwo ją zabrudzić. Materiał nie wygląda tak okazale, ale pokrowiec można zdjąć i wyprać, nawet w pralce. Wybierzmy narożnik, który będzie pasował do wystroju pomieszczenia, w którym się znajdzie. Ten mebel możemy kupić także w wersji rozkładanej. Narożnik posłuży jako dodatkowe miejsce do spania dla niespodziewanych gości.

Narożnik to bardzo praktyczny mebel, który sprawdzi się podczas towarzyskich spotkań, jak i popołudniowej drzemki. Duża powierzchnia do siedzenia zachęca do relaksu i idealnie wpisuje się w klimat długich biesiad.