Meble biurowe na wymiar

meble do biura

Niezależnie od tego czy dopiero zakładasz firmę, czy przeprowadzasz do nowego biura, z pewnością masz już pewne oczekiwanie względem urządzenia nowego lokalu. Wziąłeś pod uwagę funkcjonalność, design i oglądasz oferty różnych producentów, ale nic nie spełnia Twoich oczekiwań. Pozostało jedno wyjście: meble biurowe na wymiar.

Jak się do tego zabrać

Przede wszystkim należy wybrać usługodawcę (polecamy – http://www.twojemeble.pl/pokoj/biuro-gabinet-6). Warto zwrócić uwagę na jego wcześniejsze realizacje, opinie jego klientów. Następnie należy się umówić na spotkanie z przedstawicielem firmy czy samym wykonawcą, który może zwrócić uwagę w naszym lokalu na kilka elementów, które umknęły naszej uwadze. Usługa wykonania mebli na wymiar  bowiem zawiera w sobie również niewątpliwą zaletę: doradztwo, wykonanie projektu i pomoc w aranżacji wnętrza. Dzięki szczegółowym wymiarom sporządzonym przez specjalistę i jego profesjonalnemu spojrzeniu na wnętrze możemy liczyć na gotowy projekt przestrzeni biurowej, łącznie z wyborem kolorów, materiałów i stylu.

Dlaczego warto zamówić meble  biurowe na wymiar

Dzięki spotkaniom z wykonawcą na pewno nie kupujemy w ciemno, czy na podstawie zdjęcia z katalogu. Możemy wybrać najmniejszy nawet element każdego mebla – zobaczymy jakiej jakości jest materiał, wybierzemy kolory, okleiny i obicia, a także zweryfikujemy, jak ma się ich jakość do ceny. Nawet jeśli cena będzie spora – upewnimy się, że jest stosowna do jakości.

Zobacz również  Malowanie wnętrz w niskich temperaturach

Ponadto jest pewne, żadna inna firma nie będzie miała identycznie urządzonej siedziby, a jeśli przy tym zdecydujemy się na odrobinę ekstrawagancji czy ultra nowoczesny design – dobry wykonawca zapewni, że efekt będzie reprezentacyjny.

Jeszcze jedną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wykonawca naszych mebli przywiezie je do biura, zamontuje i posprząta po montażu, a pracownicy będą mogli już je tylko zapełnić dokumentami i firmowym wyposażeniem.

Na co warto uważać

Przede wszystkim warto zamówić meble wystarczająco wcześnie, żeby nie okazało się, że nadszedł czas przeprowadzki, a w nowym lokalu wciąż brak mebli. Tymczasem indywidualne zamówienia zawsze wymagają czasu, gdyż każdy ich element wytwarzany i montowany jest osobno.

Należy też wciąć pod uwagę, że na pewno nie będzie to rozwiązanie tańsze niż meble wytwarzane masowo. Nie oznacza to też, że cena będzie nadmiernie wygórowana, ale warto rozważyć za i przeciw: design i jakość czy pospolity wygląd i powtarzalność.

Jedną z  cech mebli biurowych na wymiar jest też często ich brak elastyczności – bywa, że są zakotwiczone na stałe i nie będzie można ich zabrać do kolejnej lokalizacji. Dobrze jest więc skonsultować się z wykonawcą i, jeśli zależy nam na mobilności, upewnić się, że meble będzie można w ogóle ruszyć z miejsca.

Zobacz również  Komin z klinkieru – krok po kroku

Sposób urządzenia biura świadczy o całej firmie, staje się jej wizerunkiem i wizytówką, dlatego warto poświęcić nieco czasu i funduszy, by połączyć dobre wrażenie i funkcjonalność całego użytkowanego pomieszczenia.