Relaks dla zmęczonych nóg

Po całym dniu ciężkiej pracy możemy  czuć się zmęczeni – chce nam się spać, ciało boli, a nogi są spuchnięte. Możemy się położyć i odpocząć, ale nieprzyjemne kurcze mogą utrudnić zasypianie. Jak sobie z tym poradzić? Stosując się do kilku zaleceń dotyczących pielęgnacji zapewnimy nogom odprężenie podobne do tego otrzymanego w profesjonalnym spa. Czy zmęczonym nogom pomoże Diosmina?

Jak zadbać o zmęczone nogi? Czy trzeba sięgnąć po Diosminę?

Poczucie ciężkości i zmęczenia nóg często wynika z zaburzeń krążenia. Jeśli obawiamy się, że możemy mieć takie problemy, nie zastanawiajmy się długo, a sięgnijmy po Diosminę lub inny lek, który działa ochronnie na układ żylny. Najprostszym sposobem na relaks jest położenie się w taki sposób, żeby nogi znajdowały się wyżej niż reszta ciała, np. oparte na poduszce. Dzięki temu krążenie będzie sprawniejsze, co sprawi, że nogi przestaną boleć. Jeśli mrowią i trudno zasnąć, możemy wymoczyć je w chłodnej wodzie z dodatkiem olejku z geranium. Następnie można posmarować je żelem z dodatkiem wyciągu z kasztanowca, co przyniesie ulgę. Z pewnością szybko zaśniemy, gdy położymy nogi wyżej, np. na wałku czy zwiniętym kocu. Innym sposobem na przywrócenie prawidłowego krążenia jest prysznic – nogi trzeba polewać na zmianę zimną i gorąca wodą. Pomocna może być także kąpiel w chłodnej wodzie z dodatkiem soli kuchennej i olejku cytrusowego, jałowcowego lub z geranium, co pomaga przywrócić właściwe krążenie. Skuteczną metodą zrelaksowania zmęczonych nóg jest też wykonanie kilku prostych ćwiczeń – wspinajmy się na palce, róbmy skłony i przysiady, spacerujmy na przemian na palcach i nogach.

Co jest ważne dla naszych nóg? Zanim sięgniemy po Diosminę

Przede wszystkim unikajmy długotrwałego siedzenia lub stania, a jeśli jest taka konieczność, przenośmy ciężar z nogi na nogę. Trzeba także zmienić sposób odżywienia. Zdrowy jadłospis powinien zawierać produkty bogate w witaminę C i rutynę, które uszczelniają ściany naczyń krwionośnych. Pijmy soki warzywne, a także napary z liści lipy i brzozy. Unikać natomiast trzeba soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Sięgnijmy także po Diosminę, która pozytywnie wpływa na mikrokrążenie, a jednocześnie zwiększa przepuszczalność charakterystyczną dla małych naczyń krwionośnych. Działanie diosminy (podstawowy składnik suplementu diety) w organizmie polega na poprawie krążenia w naczyniach włosowatych i zmniejszaniu napięcia ścianek naczyń, co powinno znacznie pomóc w walce z żylakami. Diosmina ma właściwości przeciwobrzękowe, dzięki czemu nie tylko je zmniejsza, ale także niweluje uczucie ciężkości i zmęczenia nóg, równocześnie zwiększając drenaż limfatyczny.

Jeśli nogi często nas bolą, być może mamy problemy ze słabym krążeniem, co może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Chcąc temu zapobiec, przyjmujmy Diosminę, która zatroszczy się o nasz układ krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *