Rodzaje ekspresów do kawy

Coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad zakupem ekspresu do kawy. Przed zakupem warto jednak mieć świadomość tego, że na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów ekspresów, które różnią się od siebie ceną, jakością oraz sposobem użycia. Jakie rodzaje ekspresów do kawy możemy wyróżnić oraz jaki ekspres do kawy wybrać? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie rodzaje ekspresów do kawy dostępne są na rynku?

Jednym z najdroższych ale zarazem najbardziej zaawansowanych ekspresów jest ekspres ciśnieniowy automatyczny. Takie urządzenie ma mnóstwo zalet i pozwala na przygotowanie wielu rodzajów kaw, w tym wszelkich wariantów mlecznych. Ekspres ciśnieniowy automatyczny charakteryzuje się wbudowanym młynkiem, który na bieżąco mieli ziarna kawy. Takie ekspresy posiadają również dotykowy wyświetlacz. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne najczęściej można spotkać w biurach i lokalach gastronomicznych, jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego ekspresu do swojego mieszkania.
Innym, ciekawym rozwiązaniem jest ekspres ciśnieniowy kolbowy. Jak sama nazwa wskazuje, ekspres ten wyposażony jest w specjalną kolbę, w której umieszczamy zmielone ziarna kawy. W kolbie umieszczone jest sito, przez które przepływa woda pod ciśnieniem.
Popularnym rozwiązaniem jest również ekspres przelewowy, po który najczęściej sięgają miłośnicy czarnej kawy. Jak zbudowany jest ekspres przelewowy oraz w jaki sposób przebiega proces parzenia kawy przy użyciu tego urządzenia? Otóż ekspres przelewowy zbudowany jest z pojemnika na kawę mieloną, zbiornika na wodę, dzbanka oraz płyty grzewczej. Woda znajdująca się w zbiorniku po osiągnięciu temperatury wynoszącej 96 stopni Celsjusza spływa do pojemnika z kawą. Następnie zaparzona w ten sposób kawa spływa do dzbanka. Ekspres przelewowy to jeden z najtańszych ekspresów do kawy. Nie jest to jednak rozwiązanie dla osób, które na co dzień piją kawę z mlekiem, ponieważ ekspres ten nie pozwala na przygotowanie takiej kawy.
Ostatnim rodzajem ekspresu jest ekspres na kapsułki. Jest to rozwiązanie dość ekonomiczne i powszechnie stosowane. Ekspresy kapsułkowe można spotkać w wielu domach. Do takiego ekspresu wkładamy gotowe kapsułki ze zmieloną kawą, a następnie za pomocą przycisku uruchamiamy proces przygotowywania kawy. Na rynku istnieje bardzo duży wybór kapsułek, dlatego każdy powinien wybrać cos dla siebie.

Zobacz również  Eleganckie komplety sztućców – jak wybrać?

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Tak naprawdę wybór ekspresu do kawy to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujemy oraz jaką kawę na co dzień pijemy. Jeśli jesteśmy miłośnikami czarnej kawy, dobrym rozwiązaniem może okazać się ekspres przelewowy. Jest on prosty w obsłudze i stosunkowo tani.
Dla osób, które preferują mleczne warianty kawy najlepszym rozwiązaniem będzie ekspres ciśnieniowy automatyczny. Takie rozwiązanie pozwala na przygotowanie praktycznie wszystkich rodzajów kaw i jest najprostsze w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *