W jakie funkcje lodówki warto zainwestować?

Lodówka należy do podstawowych sprzętów, które znajdują się w każdym mieszkaniu. Z tego powodu ważne jest, by wybrać odpowiednie urządzenie. Pod uwagę konieczne trzeba wziąć także dodatkowe funkcje, w jakie może być wyposażone urządzenie. Na co warto zwrócić uwagę? Za co warto dopłacić?

Technologia bez szronu

Obecnie większość lodówek jest już wyposażonych w tę technologię. Niemal wszystkie lodówki wolnostojące to urządzenia bezszronowe. Przed zakupem warto jednak upewnić się, czy jest tak na pewno. Już od dawna wiadomo, że szron nie jest potrzebny do tego, by utrzymać niską temperaturę we wnętrzu komory chłodniczej. Może on za to wyraźnie utrudniać utrzymanie czystości. Szron trzeba usuwać, co powoduje, że koniecznością jest regularne rozmrażanie lodówki.

Funkcje wydłużania czasu przechowywania

Niektóre lodówki wolnostojące są wyposażone w specjalne filtry antybakteryjne, komory świeżości czy wymuszoną cyrkulację powietrza. Wszystkie te rozwiązania mają sprawić, że jedzenie włożone do komory dłużej pozostaje świeże. Dotyczy to przede wszystkim owoców i warzyw, które po pobycie w lodówce często tracą swoją atrakcyjność. Szybko tracą swoją oryginalną twardość i zapach. Z tego powodu funkcja wydłużania czasu przechowywania jest wyjątkowo atrakcyjna. Pozwoli ona rzadziej chodzić na zakupy i wciąż cieszyć się najwyższą jakością jedzenia.

Zobacz również  Meble biurowe na wymiar

Funkcje obniżające zużycie energii

Wiele lodówek jest wyposażonych w systemy obniżania zużycia energii. Włącza się je wtedy, gdy wiadomo, że drzwi urządzenia nie będą otwierane, czyli np. podczas wyjazdu na wakacje. Skoro komora chłodnicza nie jest otwierana i nie dostaje się do niej ciepłe powietrze, urządzenie ma za zadanie po prostu utrzymać znajdującą się w nim temperaturę. Wymaga to zdecydowanie mniejszego zużycia prądu niż schłodzenie powietrza. Taka funkcja bez wątpienia jest opłacalna i pomoże ciąć rachunki za energię elektryczną.

Funkcje ułatwiające sterowanie urządzeniem

Jeśli chodzi o lodówki, to prawdziwym hitem są wszelkie rozwiązania, które umożliwiają sprawne sterowanie urządzeniem. Ciekawym pomysłem jest możliwość zdalnego sterowania temperaturą lodówki. Kolejnym bardzo interesującym rozwiązaniem jest ekran wbudowany w drzwi lodówki. Pozwala on zajrzeć do jej wnętrza bez otwierania drzwi i strat ciepła. Niektóre bardzo zaawansowane lodówki automatycznie monitorują zużycie przechowywanych w nich produktów, a następnie generują na jego podstawie listę zakupów. W niektórych krajach jest nawet możliwość tego, by lodówka złożyła zamówienie w sklepie bez konieczności angażowania w to zadanie swojego właściciela. Dzięki temu dbanie o zaopatrzenie we własnym domu jest wyjątkowo proste. W Polsce to rozwiązanie należy do nowości, ale możemy spodziewać się tego, że stanie się bardziej popularne. Tego typu funkcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem użytkowników, bo pozwalają zaoszczędzić to, co najważniejsze – czas.

Zobacz również  Czy warto wybrać profesjonalne środki do sprzątania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *