Jak wybrać przewijak dla niemowląt ?

Przed zakupem przewijaka dla niemowląt prędzej czy później stają rodzice kompletujący wyprawkę dla nowego członka rodziny. Akcesorium to dla niektórych może wydawać się kompletnie zbędne, jednak nie można zaprzeczyć, że stanowi naprawdę duże udogodnienie dla rodziców. Wybór przewijaka nie powinien być przypadkowy. Na co należy zwracać uwagę wybierając konkretny model?

Dlaczego warto kupić przewijak?

Niektórzy rodzice nie decydują się na zakup przewijaka argumentując to kosztami oraz tym, że dziecko wkrótce z niego wyrośnie, a przewijać można je w zasadzie wszędzie. Warto jednak zastanowić się, czy te argumenty rzeczywiście skreślają przewijak z listy zakupów wyprawki dla niemowlaka.

Posiadanie przewijaka wiąże się z szeregiem korzyści i ułatwień. Przede wszystkim, należy obalić mit, według którego przewinąć można dziecko wszędzie. Jest to czynność, która nie należy do najczystszych, w związku z czym powinno się odbywać w możliwie jak najbardziej higienicznych warunkach. Przewijając dziecko na stole czy łóżku można łatwo pobrudzić meble, z których później będzie chciało się korzystać.

Przewijaki dla niemowląt nie tylko łatwo wyczyścić, ale są również rozwiązaniem, które pomoże odciążyć kręgosłup. Położone na specjalnym stojaku lub zakupione już w zestawie z komodą będą stanowić wygodne podłoże do przewijania, które wyeliminuje konieczność schylania. To ważne, szczególnie kiedy z biegiem czasu dziecko zaczyna ważyć coraz więcej.

Zobacz również  Jak wybrac oświetlenie do pokoju dziecka?
Mobilny przewijak dla niemowląt
Źródło : https://www.ole.pl/category/przewijaki-dla-niemowlat

Jakie są rodzaje przewijaków?

Najprostszym modelem przewijaków dla niemowląt jest zwykła podkładka. To najtańsze rozwiązanie ze wszystkich. Jego zaletą jest możliwość rozłożenia na dowolnej powierzchni. Wybierając taki przewijak należy zwrócić uwagę na to, czy posiada jakiś rodzaj mocowania lub antypoślizgowy spód, który będzie zapobiegał przemieszczaniu się przewijaka podczas jego użytkowania.

Innym rodzajem są przewijaki dla niemowląt z ramami i stelażami. Najczęściej posiadają dodatkowe podkładki i kieszonki, umożliwiające przechowywanie akcesoriów. To wygodne rozwiązanie dla osób, którym zależy na osobnym miejscu do przewijania, a jednocześnie potrzebują przewijaka, który łatwo zdemontować i przenosić.

Rodzice, którzy dysponują większą ilością przestrzeni oraz środkami finansowymi powinni zastanowić się nad zakupem komody z przewijakiem. Szuflady pozwolą na wygodne przechowywanie rzeczy dziecka. Warto wybrać model umożliwiający późniejszy demontaż przewijaka, dzięki czemu komoda będzie wciąż użyteczna, kiedy sam przewijak przestanie być potrzebny.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu przewijaka?

Przewijaki dla niemowląt dostępne są w różnych formach, dzięki czemu rodzice mogą wybrać model odpowiednio dopasowany do ich indywidualnych potrzeb. Mogą różnić się ceną, ale zdecydowanie nie warto przepłacać na pozornie „lepsze” marki, ponieważ także tańsze produkty równie dobrze spełnią swoje zadanie.

Wybierając przewijak należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy materiał z którego jest wykonany łatwo się czyści. Dużą zaletą jest też możliwość przenoszenia i prostego demontażu (w przypadku przewijaków na stelażach).

Zobacz również  Jak wybrac oświetlenie do pokoju dziecka?